Primera: Barsa, Real, Atletiko - svi dobili!

Fudbaleri Barselone ostvarili su veliku pobedu u 32. kolu Primere pošto su u derbiju bili bolji od Valensije sa 2:0, a golovi su pali u prvom i poslednjem minutu utakmice, dok je Atletiko Madrid porazio La Korunju na gostovanju sa 2:1, dok je Real Madrid trijumfovao protiv Malage sa 3:1.

Fudbal 19.04.2015 | 10:20

Barselona nije mogla bolje da otvori duel protiv Valensije pošto je Luis Suarez posle 55 sekundi primio loptu koju je poslao Lionel Mesi i lako savladao Alveša, pa su svi pomislili da se "slepim miševima" sprema katastrofa.

Ipak, gostujuća ekipa je imala priliku u desetom minutu da dođe do poravnanja pošto je Đerar Pike srušio Rodriga u šesnaestercu, pa je arbitar susreta pokazao na belu tačku.

Egzekuciju je preuzeo kapiten Valensije Pareho, ali je Bravo pročitao da će šutirati u donji levi ugao, te je uhvatio loptu u ruke posle sjajne parade.

Poravnanje bi verovatno unelo više živosti u meč i nateralo Barselonu da juri novu prednost, ali su Katalonci ovako napadali po potrebi i u talasima, tako da nije bilo promene rezultata sve do četvrtog minuta nadoknade kada je Mesi izašao sam na golmana Alveša, pokušao amaterski da lobuje, što mu nije prošlo, a onda mu se vratila lopte u noge, te je samo prosledio u mrežu.

Atletiko je protiv La Korunje poveo već u petom minutu golom Grizmana koji je izbegao ofsajd zamku, a onda volejom sproveo loptu u gornji levi ugao.

Sa iste pozicije Francuz je tukao 17 minuta kasnije, samo što mu je lopta u ovom slučaju pala na zemlju, ali je takođe pogodio levi ugao, tako da je bilo jasno da se "jorgandžijama" smeše nova tri boda. Pogodak nade za domaćina stigao je u 78. minutu kada je Sidnei centrirao, a Rijera zatresao mrežu glavom sa prve stative, ali to je bilo sve od La Korunje koja je morala da se pomiri sa porazom.

Real Madrid je nastavio poteru za vodećom Barselonom tako što je bio bolji od Malage. U 24. minutu slobodni udarac sa leve strane kaznenog prostora izveo je Kristijano Ronaldo koji je uputio nešto između šuta i centaršuta na levu stativu, te tako pronašao Serhija Ramosa koji nije imao problema da loptu gurne u nebranjenu mrežu.

Hames Rodrigez odigrao je jednu vrlo dobru partiju, a u 67. minutu izborio je jedanaesterac koji Ronaldo nije uspeo da pretvori u pogodak pošto je pogodio levu stativu. Samo dva minuta posle neuspeha sa bele tačke, Portugalac je odložio loptu na nekih 18 metara, a Rodrigez je natrčao u nju i prelepo je smestio u gornji desni ugao.

Četiri minuta kasnije, Rosales je izgurao Marsela kao da se radi o detetu, a ne o profesionalnom fudbaleru, te ubacio loptu u 16 metara gde je spreman bio novopečeni reprezentativac Španije Huanmi koji je glavom smanjio na 2:1. Žurka nije mogla da prođe bez pogotka Ronalda koji se u drugom minutu nadoknade upisao i potvrdio trijumf za kraj.

U poslednjem meču dana, Atletik Bilbao je sa 4:0 deklasirao Hetafe, ali tek nakon što je u 45. minutu isključen igrač gostiju, Emilijano Velaskez.

Aric Aduriz je potom precizno izveo jedanaesterac, dva minuta po povratku ekipa sa predaha dao je svoj drugi gol, a u finišu su Ibai Gomez i Markes Suseata vinuli Atletik na osmo mesto, gde ima osam bodova manje od Viljareala koji, uz meč manje, zauzima poslednju poziciju koja vodi na evro-scenu.