BL: Dortmund blizu Evrope, novi poraz Štutgarta!

Bajer Leverkuzen je iskoristio remi Menhengladbaha da se pobedom probije na treće mesto, koje vodi direktno u Ligu šampiona sledeće godine, a plasmanu u Evropu sve je bliža i odavno otpisana Borusija Dortmund, koja se probila na osmu poziciju.

Fudbal 19.04.2015 | 11:20

Leverkuzen je deklasirao Hanover sa 4:0 na domaćem terenu, a sva četiri pogotka postigli su različiti igrači. Tri puta se mreža Hanovera tresla posle gužve u šesnaestercu, a jedino je gol Brandta za 2:0 postignut posle uigrane akcije iz igre.

Dortmund, koji je polusezonu završio u zoni ispadanja, igra preporođeno ovog proleća. Ni saznanje da će dugogodišnji trener Borusije Jirgen Klop napustiti klupu po završetku sezone nije omeo „milionere” da savladaju Paderborn sa 3:0.

Junaci utakmice su Mhitarjan i Aubamejang, koji su zabeležili po gol i asistenciju, a na terenu nije bilo srpskih fudbalera. Neven Subotić nije bio u protokolu, dok se na klupi našao Miloš Jojić, ali nije ulazio u igru.

Minhenski Bajern nastavlja da korača prema tituli i za tri boda je bliži šampionskom šampanjcu. Izabranici Pepa Gvardiole na gostovanju su savladali Hofenhajm sa 2:0, a prednost je efektnim udarcem doneo Rode u 38. minutu.

Konačan rezultat postavio je autogolom Bek u poslednjem minutu utakmice.

Frajburg nije uspeo da nadoknadi dva primljena gola u finišu prvog poluvremena i poražen je od strane Majnca sa 3:2. Okazaki je sa dva gola doneo prednost Majncu, a iako je Mehmedi smanjio na 2:1, Mali je novim pogotkom u 83. minutu otklonio pitanje pobednika.

Do kraja je samo Šmid smanjio rezultat, a naš defantivac Stefan Mitrović je igrao do 77. minuta, kada ga je na terenu zamenio daleko ofanzivniji Darida.

U poslednjem meču dana, Augsburg je sa 2:1 dobio Štutgart, čijem jedinom golu je prethodila asistencija našeg novog reprezentativca, Filipa Kostića.

Augsburg je svog heroja imao u Tobijasu Verneru, koji je najpre u sedmom minutu kaznio previše rizično izletanje suparničkog golmana, pa iskoristio "dubinsko" proigravanje saigrača da postane strelac, a potom se istakao i kada se meč "lomio".

U međuvremenu, Kostić je u 22. minutu pravovremenom asistencijom sa leve strane krunisao dobru kontru Štutgarta, koju je golom završio Ginček.

Ipak, na kraju je Verne u 73. minutu ponovo bio u centru pažnje, pronašavši Bobadilju sa ivice peterca, a ovome nije bilo teško da sa njene crte ubaci loptu u mrežu snažnim udarcem.

Štutgart je posle ovog poraza ostao pretposlednji, sa bodom više od HSV-a koji je na začelju, a tri boda manje od bezbedne zone, dok je Augsburg sada šesti, na poslednjoj poziciji koja vodi na evro-scenu, i to u kvalifikacije za Ligu Evrope.