BL: ''Nula'' Ajntrahta i Borusije (M)

Menš prikočio u Frankfurtu, šansa za Bajer da preuzme treće mesto! Ajntraht i Borusija odigrali bez golova na Vald stadionu.

Fudbal 17.04.2015 | 23:15

Svaku od prethodne četiri utakmice koje je Menhengladbah dobio bilo je sa minimum dva gola razlike, a kada im je trebao samo jedan pogodak na gostovanju u Frankfurtu kako bi uspešno nastavili da krče put ka Ligi šampiona, izabranici Lusijana Favrea zakomplikovali su sebi život: Ajntraht - Borusija 0:0.

Ždrepci bi zbog ovog remija mogli da izgube treće mesto, jer ukoliko Leverkuzen savlada Hanover u subotu, imaće isti broj bodova i bolju gol-razliku, a ne treba smetnuti s uma da u narednoj rundi Menš očekuje veliki derbi protiv Volfzburga.

Borusija je večeras bila bolji rival, mada je i domaćin imao svoje šanse. Dve se svakako izdvajaju. U prvom poluvremenu Valdez je dobro gađao glavom na sedm-osam metara, Zomer sjajno intervenisao, dok je u 70. minutu Ajgner sve lepo uradio u šesnaestercu rivala, izbacio dvojicu čuvara i onda sa pet metara, potpuno usamljen, gađao pored gola.

Borusija je u desetom minutu posle asistencije Kruzea za Hermena imala kolosalnu šansu da povede, ali mladi vezista nije dobro naštelovao nišanske sprave. Nekoliko minuta kasnije i Fabijan Džonson je izašao sam pred gol Ajntrahta, no i ovoga puta nije bilo preciznosti.