Belgijanci dobili Izrael i vode u grupi za EP!

Fudbaleri Belgije pobedili su Izrael i zadržali šanse da direktno izbore plasman na Evropsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj.

Fudbal 31.03.2015 | 23:15

Belgijanci su u Jerusalimu slavili minimalnim rezultatom, a jedini gol na meču postigao je Maruan Felaini u devetom minutu.

Belgija se ovim trijumfom popela na vrh tabele sa 11 bodova koliko ima i Vels, ali uz mnogo slabiju gol razliku. Izrael je pao na treću poziciju sa dva boda manje od vodećeg dvojca.

Meč je rešen već na startu kada je Felaini iz peterca prosledio odbitak u mrežu posle udarca Vensana Kompanija, nakon gužve iz prekida.

To je bio ukupno treći gol veziste Junajteda za samo nekoliko dana, pošto je Kipru dao dva u pobedi od 6:0.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, ali se sve promenilo u 64. minutu, kada je kapiten Kompani zaradio drugi žuti karton.

Tada je usledila inicijativa Izraela koji je napadao, ali je Kurtoa odbranio nekoliko dobrih pokušaja i sačuvao tri boda.

U narednim mečevima 12. juna sastaju se Andora – Kipar, BiH – Izrael i Vels – Belgija.

Izrael – Belgija 0:1