EP, kval.: Ubjedljivi Hrvati, Velšani takođe!

Fudbaleri Islanda zabeležili su i četvrtu pobedu u grupa A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pošto su na gostovanju Kazahstanu slavili sa 3:0, dok je Češka sprečila iznenađenje protiv Letonije (1:1). U grupi H, Hrvati su bez problema porazili Norvešku sa 5:1, a Azerebejdžan je izvukao sva tri boda protiv Malte (2:0). Geret Bejl je dodatno pogurao Vels ka plasmanu na prvenstvo Evrope jer je dao dva gola na gostovanju u Izraelu za trijumf od 3:0.

Fudbal 28.03.2015 | 20:40

Hrvatska je u 30. minutu načela Norvešku preko Brozovića, a onda su redom pogađali Perišić, Olić, Šildenfeld i Pranjić, dok je Teti u 81. minutu postigao počani pogodak za gostujuću ekipu.

Norvežani su u 69. minutu, nakon što je Ćorluka skrivio jedanaesterac, imali priliku da postignu još jedan gol, ali je Elionazi bio neprecizan. Nešto kasnije, Ćorluka je zbog druge žute karte morao da napusti teren, ali je njegov tim na lagan način došao do tri boda.

Azerebejdžan je golovima Husejnova u četvrtom i Nazarova u drugom minutu nadoknade savladali Maltu. Češka je uspela da spreči iznenađenje Letonije na svom terenu, jer je gost vodio golom Visnakovska u 30. minutu, ali je Pilar u poslednje minutu igre poravnao.

Najveću lekciju dao je Vels koji je utvrdio svoje prilike da se nađe na prvenstvu Evrope u Francuskoj, jer je glako porazio Izrael na gostovanju.

Trijumf je bio režija dva najbolja igrača, Gereta Bejla i arona Ramzija. Ramzi je u prvom minutu nadokande prvog dela igre pogodio za prednost, a onda je Bejl u 50. i 77. minutu dva puta gađao direktno u metu.

Island je pobedom nad Kazahstanom došao do 12 bodova, što je šest bodova više od trećeplasirane Holandije koja ima i utakmicu manje. Gostujuća ekipa je načela protivničku mrežu u 20. minutu kada je Gudmundsen ubacio loptu u prostor iskusnom Gudjonsenu koji je pogodio levi donji ćošak.

Samo 12. minuta kasnije Sigurdson je sa desne strane izveo slobodan udarac i pronašao Bjarnasona koji je glavom bez ikakvih smetnji ostavio za sobom čuvara i glavom postavio 2:0. Isti igrač je u prvom minutu nadoknade uputio udarac ka golu Sidelnjikova, ali se lopta odbila od Vorotinjikova i promenila putanju, te završila u levom uglu za konačnih 3:0.