Srbija U-19: Partizanovci za nadu i EP!

Srbija pobedila Švajcarsku i zadržala šansu da se nađe na završnom turniru. Ne zavisi sve od izabranika Ivana Tomića.

Fudbal 28.03.2015 | 16:20

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu u završnim kvalifikacijama za prvenstvo Evrope pošto je u Harkemi, u drugom kolu Grupe 4, savladala selekciju Švajcarske sa 3:1 (2:0).

Srbija je ovim trujmfom zadržala šanse da se plasira na EP, koje će od 6. do 18. jula biti održano u Grčkoj.

Dva gola za pobednički tim postigao je Ivan Šaponjić u 12. i 77. minutu, dok se u listu strelaca upisao i Andrija Živković u 29. minutu iz jedanaesterca.

Jedini gol za protivnika postigao je Turkes u 86. minutu. Švajcarci su poslednjih desetak minuta imali igrača manje, a u 79. minutu nisu iskoristili najstrožu kaznu.

Izabranici selektora Ivana Tomića u prvom kolu izgubili su od Holandije (1:0), a u utorak se u Asenu sastaju sa Norveškom. U drugoj utakmici 2. kola snage će odmeriti dve prvoplasirane selekcije Holandija i Norveška.

"Vikinzi" su na početku takmičenja savladali Švajcarsku 1:0.