''Zmajići'' poraženi u Tuzli od SAD-a sa 2:5!

U prijateljskom meču odigranom na stadionu "Tušanj" u Tuzli, U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena od U-23 selekcije Sjedinjenih Američkih Država 2:5 (0:2).

Fudbal 27.03.2015 | 19:40

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od U-23 selekcije Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 2:5 (0:2).

Već nakon prvih 45 minuta duela na tuzlanskom "Tušnju", gosti su stekli dva gola prednosti i najavili trijumf.

Džordan Moris u 11. minutu doveo je Amerikance u vođstvo, da bi na 2:0 povisio Mario Rodrigez tri minuta kasnije.

Samo što je Nikola Jelisić u 65. minutu uspio da smanji na 2:1, "jenkiji" su postigli novi pogodak, i to preko Bendžija Džoje. Armin Hodžić u 72. minutu ponovo je doveo "zmajiće" na "minus jedan", ali su do kraja meča gosti postigli još dva pogotka za ubjedljiv trijumf. Prvo Alonzo Enrandez u 78. minutu, a zatim i Fataj Alaše četiri minuta prije kraja susreta.

"Mislim da je rezultat previsok s obzirom na igru. Amerikanci su iskoristili sve svoje prilike, dok smo se mi ispromašivali. Imali smo šta da vidimo u ovom prvom meču. Defanzivni blok nije funkcionisao i moraćemo naći neko rješenje u tom dijelu", rekao je nakon susreta selektor Darko Nestorović.