FRA: Bijelsini ''ludaci ubili'' Tuluz!

Marselj slavio sa 6:1 u Tuluzu i najavio napad na šampionsku titulu! Koliko su motivsani igrači Olimpika bilo je jasno već na samom startu meča, pošto su gosti već u šestom minutu vodili sa 2:0, pa je domaćina na kraju doživeo potpunu katastrofu.

Fudbal 06.03.2015 | 23:30

Kada god su pokušali da mu okrenu leđa, on se vraćao jači nego ikad! Taman kada je bilo evidentno da je uprava Olimpika iz Marselja počela da okreće leđe Marselu Bijelsi, on je sa svojim timom napravio pravu invaziju na Tuluz i domećem timu na njegovom Munisipalu priredio pravu katastrofu – 1:6 (0:4).

Koliko su motivsani igrači Olimpika bilo je jasno već na samom startu meča, pošto su gosti vreć u šestom minutu vodili sa 2:0. Četiri minuta ranije Bačuaji je doveo Marselj u vođstvo na asistenciju Pajea, dok je u šestom Baptist Alo povećao prednost Bjelsine ekipe.

Potpunu konfuziju Tuluza u prvih 45 minuta do kraja prvog poluvremena gosti su uspeli da iskoriste u još dva navrata.

Fransoa Mubanđe je u 20. minutu pogodio sopstvenu mrežu, dok je Bačuaji minut pre kraja prvog poluvremena povećao na 4:0.

Kada je Ben Jeder u 76. minutu smanjio rezultat na 4:1 izgledalo je da domaćin može da izbegne katastrofu, ali nije uspeo, pošto su Aju u 78. i Žinjak u 89. minutu povećali rezultat na konačnih 6:1!

Marselj je pre ove utakmice vezao četiri prvenstvena meča bez pobede, od čega je tri puta remizirao, a zatim izgubio od Kaena na svom terenu.

Upravo u narednom kolu Marselj na svom terenu dočekuje vodeći Lion, a za tri nedelje i Parti Sen Žermen nakon čega će biti znatno jasnije, ko u ovom trenutku zaista ima tim za šampionski trofej.

LIGA 1 – 28. KOLO:

Tuluz – Marselj 1:6 (0:4)