NEM Kup: Bajer se mučio, Borusija lagano

Fudbaleri Dortmunda savladali su Drezden sa 2:0 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Nemačke, a dalje je otišao i Bajer Leverkuzen koji je posle produžetaka bio bolji od Kaizerslauterna sa 2:0. Frajburg je porazio Keln sa 2:1, a Hofenhajm je bio jači od Alena sa 2:0.

Fudbal 03.03.2015 | 23:15

Dortmund je golovima Ćira Imobilea u 50. i 90. minutu slavio protiv Drezdena, dok u prvom poluvremenu uopšte nije bio dominantan protiv tima iz nižeg ranga takmičenja. Srpski internacionalac Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za "milionere" i sačuvao u paru sa Humelsom mrežu svog tima.

Leverkuzen je slomio otpor Kaizerslauterna tek u nadoknadi vremena, a prvo je pogodio Čalhanoglu u 102. minutu, da bi protivnika dotukao Kisling u 113. minutu.

Polanski u 16. i Voland u 56. minutu su bili strelci za Hofenhajm protiv Alena, dok je Frajburg poveo autogolom Uđaha protiv Kelna, a onda je Darida potvrdio na 2:0. Počasni gol za "jarčeve" postigao je Dejverson minut pre kraja meča.