Serija A: Inter u rasulu! Razbio ga Sasuolo!

Fudbaleri Intera u velikoj su krizi, što su potvrdili i u 21. kolu Serije A pošto su na gostovanju poraženi od Sasuola sa 3:1, pa se sada trener Roberto Manćini može zapitati: Da li će sezonu sačekati na klupi milanskog tima?

Fudbal 01.02.2015 | 16:10

Igračima Intera je samopouzdanje znantno uzdrmano, a meču sa Sasuolom pristupili su kao da su oni autsajderi, a ne domaćin koji nije ostvario pobedu u protekla tri kola. U 17. minutu mrežu Handanovića zatresao je Simone Zaza koji je na asistenciju Misirolija odlično reagovao i udario temelj pobedi svoje ekipe.

Do poluvremena je bilo već 2:0 i u 29. minutu je gostima počelo da gori pod nogama. Nakon što se upisao jedan napadač, došao je na red i Sansone koji je pogodio posle dobrog pasa Manjanelija.

Inter je lagano počeo da gubi živce, kao i štoper Nemanja Vidić koji je u 66. minutu zaradio žuti karton, a onda je i zamenjen četiri minuta kasnije kako bi gost bio ofanzivniji sa Brozovićem u veznoj liniji. To je donekle pomoglo izabranicima Manćinija, ali ne koliko greška Longija koji je predao loptu u noge Ikardiju, te je ofanzivac obišao golmana Konsiljija i smanjio prednost Sasuola.

Poslednje talase napada Intera podržao je Sansone koji je u 90. minutu zbog zadržavanja lopte zaradio drugi žut karton, ali umesto da milanski tim pritisne, Sasuolo je u drugom minutu nadoknade došao do prilike da sa bele tačke zaključi trijumf.

Faul u šesnaestercu skrivio je Donkor posle čega je i isključen, a sa 11 metara, za kraj, bio je precizan Berardi.