Kup: Viljareal na Barsu, Bilbao - Espanjol u polufinalu!

Fudbaleri Viljareala plasirali su se u polufinale Kupa kralja pošto su i u revanšu slavili protiv Hetafea sa 1:0, dok će se u drugom okršaju za finale boriti Atletik Bilbao i Espanjol.

Fudbal 30.01.2015 | 14:20

Viljareal nije samo sačuvao 1:0 iz prvog duela sa Hetafeom, već je istim rezultatom slavio i u predgrađu Madrida golom Morena u 78. minutu, pa će "žuta podmornica" u polufinalu igrati protiv Barselone.

Svih 90 minuta za Viljareal odigrao je srpski reprezentativac Antonio Rukavina koji je odlično odradio posao u odbrani, ali je zaradio i žuti karton.

Atletik Bilbao i Malaga su u prvom susretu u Andaluziji odigrali bez golova, a onda je domaćin u Baskiji slavio golom Arica Aduriza u 48. minutu na asistenciju iskusnog Markela Susaete i otišao u narednu rundu takmičenja.

Protiv crveno-belih u polufinalu igraće ekipa Espanjola koja je sačuvala prednost od 3:1 iz prvog duela protiv Sevilje tako što izgubila samo 1:0 kasnim golom Figuerasa u 88. minutu.