EL: Ruski derbi pripao CSKA, uz Teove trojke!

Košarkaši CSKA iz Moskve i nakon pet kola u grupi F Top 16 faze Evrolige ostali su neporaženi pošto su na svom terenu bili bolji u tesnom ruskom derbiju od Nižnjeg Novgoroda nakon produžetka sa 103:95 (24:19, 18:21, 27:22, 19:26, 15:7).

Košarka 29.01.2015 | 20:40

CSKA je od starta susreta imao velikih muka što se tiče šuta za dva poena, a najviše se mučio Miloš Teodosić koji je u jednom trenutnku imao 0/5, tako da je Nižnji Novgorod uspevao da odoli u prve dve deonice, jer su imali znantno bolji procenat što se tiče toga segmenta (62 - 44).

Ozbiljne probleme "armejcima" zadavali su Tarens Kinsi i Tejlor Ročesti koji su lako probijali odbranu i poentirali sa distance, tako da je trener Itudis morao da nađe pravo rešenje kako bi ostao neporažen u Top 16 fazi elitnog evropskog takmičenja.

Rešenje su bili - šutevi za tri poena. U tome je prednjačio upravo plejmejker srpske reprezentacije, jer je Teo tri minuta pre kraja utakmice imao 4/5 iza linije, pratio ga je Voroncevič sa 4/7, a odlični su bili Džekson (2/3) i Nikols (2/2).

Nižnji se na minut pre kraja primakao na samo tri poena razlike (86:83), a na 21 sekund do kraja Teo je faulirao Kinsija koji je ubacio samo jednom slobodno bacanje, a isto je u narednom napadu napravio Nando De Kolo, tako da je gost imao priliku da trojkom dođe do produžetka.

Ipak, Nižnji nije posle tajm-auta uspeo da iskoriti napad od 14 sekundi, jer je odmah nastupio prekršaj, pa je ponovo prišao samo na poen (87:86). Sve se izjalovilo za CSKA koji je dopustio Ročestio da poravna na tri sekundi do kraja, a domaćin nije uspeo ništa da uradi u poslednjem napadu, pa je nastupilo dodatnih pet minuta.

Tu je Teo briljirao sa trojkom i sjajnom asistencijom za Kauna, a otklonila se svaka sumnja u pobedu CSKA na minut do kraja produžetka.

Teodosić je na kraju susreta zabeležio 25 poena (2/8 za dva, 5/10 za tri i 6/9 slobodna bacanja) uz dva skoka i četiri asistencije.

Voroncevič je kod "armejaca" ubacio 22 poena, a dobri su bili i De Kolo sa 13i Džekson sa po 15 poena. Gosti su se oslonili na Tompkinsa i Ročestija sa po 22, Kinsi je dao 19, a Parakoski 18 poena.

20:45 Barselona - Žalgiris

Tabela: Real Madrid 4-0, Makabi 3-1, Barselona 2-2, Panatinaikos 2-2, Galatasaraj 2-2, Alba 2-2, Žalgiris 1-3, Crvena zvezda 0-4.

Grupa F:
Četvrtak:
CSKA - Nižnji Novgorod 103:95 (24:19, 18:21, 27:22, 19:26, 15:7)
20:30 Laboral Kuća - Armani
20:45 Efes - Olimpijakos

Petak:
20:45 Unikaha - Fenerbahče

Tabela: CSKA 5-0, Olimpijakos 4-0, Fenerbahče 2-2, Efes 2-2, Nižnji Novgorod 2-3, Labora Kuća 1-3, Armani 1-3, Unikaha 0-4.