Video, AKN: Koreja u finalu!

Reprezentativci Južne Koreje savladali su Irak u polufinalu Azijskog kupa 2:0 golovima Kim Jong Kvona i Li Hjung Hjupa.

Fudbal 26.01.2015 | 14:40

Južna Koreja je tako obezbedila prvo finale posle 27 godina, a u poslednjem meču prvenstva čekaju boljeg iz duela Australije i Ujedinjenih Arapskih Emirata.

’Crveni’ su došli do pobede uprkos izostanku tri igrača, između ostalih i napadača Bajera iz Leverkuzena i prve zvezde tima Son Hjong Mina.

Prvi gol su postigli posle odlično izvedenog centaršuta u 20. minut. Slobodan udarac je izveo Džin Su Kim, a Li Hjung Hup je bio bolji u skoku od iračkih defanzivaca.

Na samom početku drugog poluvremena, u 53. minutu, došao je i drugi gol Južne Koreje. Posle gužve u šesnaestercu Iraka, ekipa u zelenim dresovima nije uspela da izbaci loptu daleko od svog gola. Posle jedne visoke lopte strelac prvog gola se odlično snašao i grudima spustio loptu Džin Su Kimu koji je posle poluvoleja savladao golmana Hasana.

Drugi polufinalni meč igra se u utorak od 10 časova, a sastaju se domaćin Australija i Ujedinjeni Arapski Emirati.