Primera: Valensija grabi ka LŠ!

"Slepi miševi" u direktnom okršaju za četvrto mesto pobedili i prestigli Sevilju. Velika gužva na dnu tabele.

Fudbal 26.01.2015 | 10:40

Fudbaleri Valensije i u derbiju protiv Sevilje su nastavili seriju odličnih igara i rezultata.

U poslednjih šest kola ostvarili su pet pobeda i remi, a u nedelju uveče su zasluženo slavili protiv direktnog konkurenta za plasman u Ligu šampiona, ili makar u kvalifikacije za elitno takmičenje.

Valensija je povela 2:0, a Karlos Baka u finišu prvog poluvremena smanjio sa "bele tačke" na 2:1. Kolumbijac je potom propustio idealnu priliku da izjednači, kada mu je kazneni udarac sa 11 metara odbranio Alveš.

Kazna je stigla u 56. minutu, lepim šutom Fuega sa 16-17 metara u donji desni ugao, za konačnih 3:1.

Remi Deportiva i Granade, uz poraz Almerije od Espanjola, zaoštrio je gužvu na dnu tabele, gde tri mesta koja vode u Segundu pokušava da izbegne najmanje sedam timova. Trenutna razlika između najboljeg i najlošijeg u toj grupi iznosi - tri boda.