Bundesliga: Šampioni na dnu!!!

Fudbaleri Borusije Dortmunda stigli su do desetog poraza u 17. kolu Bundeslige pošto je Verder bio bolji od "milionera" u Bremenu sa 2:1, dok je Bajer Leverkuzen uspeo da sačuva bod na svom terenu protiv Frankfurta 1:1. Augsburg je slavio protiv Menhengladbaha 2:1, dok su Šalke i Hamburg na jednoj, a Štutgart i Paderborn na drugoj strani odigrali bez golova.

Fudbal 21.12.2014 | 10:40

Dortmund nikako da dođe sebi, a to nije učinio ni u Bremenu gde je u derbiju začelja Bundeslige poražen od Verdera, a u minusu od jednog gola "milioneri" su bili već nakon tri minuta igre.

Garsija je dao odličnu loptu u prostor Selkeu kojeg nije ometala odbrana Borusije, tako da je imao sve vreme ovog sveta da se namesti i unutrašnjim delom stopala pošalje loptu u gornji desni ugao Langeraka.

Selke je učestvovao i kod drugog gola Verdera, jer je u 62. minutu strašnim prodorom prošao po desnoj strnai i onda uputio loptu u šesnaesterac gde se na drugoj stativi našao Bartels koji je čuvara mreže Dortmunda ostavio bez šansi.

Sedam minuta kasnije Gundogan je izveo korner sa leve strane i pronašao štopera Humelsa koji je glavom smanjio prednost domaće ekipe, ali je to sve što je viđeno od očajne ekipe Borusije.

Bajer Leverkuzen je uspeo da ostane u zoni Lige šampiona i posle 17. kola, ali je u toj nameri imao velikih poteškoća, jer je na svom terenu posle prvog poluvremena gubio od Frankfurta sa 1:0 nakon što je Mejer u 36. minutu pogodio sa bele tačke.

Ipak, sedam minuta pre kraja susreta, Bender je uposlio Belarabija koji je sproveo loptu u mrežu i sačuvao jedan bod koji je i omogućio opstanak u samom vrhu nemačkog prvenstva.

Sa druge strane, Menhengladbah nije uspeo da ostvari povoljan rezultat, jer je poražen od nepredvidivog Augsburga u gostima. Upravo je gost poveo već u trećem minutu posle faula Kalsena-Brakera u šesnaestercu i egzekucije Krusea sa kreča. U 20. minutu stiže poravnanje preko Feulnera, a Bobadilja u 51. minutu donosi preokret i tri boda svom timu.

Volfsburg je iskoristio remi Bajera da odmakne na tabeli, pošto je golom Nalda u 78. minutu došao do pobede nad Kelnom. Tako je sprečen nastavak niza remija, posle 1:1 sa Paderbornom i i 2:2 sa Dortmundom.