KK: Kraj za Đuku, Sosijedad prošao!

Fudbaleri Espanjola, Levantea i Hetafea plasirali su se osminu finala španskog Kupa kralja, kao i Sosijedad i Viljareal, dok je Kordobu, na čijoj klupi sedi Miroslav Đukić, eliminisala Granada.

Fudbal 18.12.2014 | 12:00

Espanjol je u prvom meču sa 2:0 na gostovanju Alavesu već jednom nogom zakoračio među 16 najboljih, a pred svojim navijačima Morilja je u 65. minutu overio plasman katalonske ekipe.

Zahvaljujući prvom meču dalje je prošao i Levante, pošto je u prvoj utakmici odigrao 1:1 na gostovanju Albaseteu, dok su u revanšu mreže mirovale, pa je prošao zbog pravila gol u gostima.

Hetafe je poput Espanjola slavio u oba susreta, najpre je na svom terenu srušio Eibar sa 3:0 i u revanšu sa dva gola u prvom poluvremenu otklonio sve dileme, a Piovakari je iz penala samo uspeo da ublaži poraz i postavi konačnih 2:1.

Miroslav Đukić će moći da se posvetiti opstanku u Primeri, pošto je njegova Kordoba u šesnaestini finala završila učešće u Kupu kralja. Andone je golom u petom minutu uspeo da nadoknadi 0:1 iz Granade, ali je istoimeni tim preko Majnca na isteku sat vremena igre otišao u osminu finala.

Kordobi nije pomogla ni brojčana prednost, jer je Granada od 66. minuta igrala bez pocrvenelog Markeza.

Dejvid Mojes na klupi Sosijedada slavi Finbogasona, koji je dva puta zatresao mrežu Ovijeda i sa ukupnih 2:0 ekipu iz San Sebastijana odveo dalje, dok je Viljareal posle 2:1 u prvom meču u drugom bio još ubedljiviji i sa 3:0 overio eliminaciju Kadiza.