Serija A, 12. kolo

Srpski "vezista", Ivan Radovanović, pogodio za remi na Friuliju. Napoli prokockao 2:0 protiv Kaljarija, Sampdorija srećno do boda.

Fudbal 24.11.2014 | 13:45

Ivan Radovanović (26) doneo je Kjevu bod na gostovanju u Udinama, kada je u 74. minutu preciznim udarcem sa 20-25 metara savladao golmana Orestisa Karnezisa.

Njemu je to drugi gol za više od pet sezona provedenih u klubovima Serije A. Prethodno je bio strelac za Novaru u duelu sa Napolijem (1:1), odigranom pre gotovo tri godine, decembra 2011.

Nastupao je još za Atalantu i Bolonju.

"Leteći magarci" su posle četiri vezana poraza zabeležili pobedu i dva remija, ali su i dalje u zoni ispadanja.

Udineze je došao u vođstvo, jubilarnim 200. prvenstvenim pogotkom Antonija di Natalea.

Nerešeno je odigrala i Sampdorija i to po četvrti put u poslednjih šest kola.

Ćezena je povela preko nekadašnjeg člana Đenovljana Stefana Lukinija, a izjednačio je autogolom Rumun Konstantin Nika, samo što je ušao sa klupe za rezerve.

U poslednjih 10 minuta su prvo domaćin, pa gost, pogodili okvir gola i meč je završen bez pobednika.

Isto važi za utakmicu Napoli - Kaljari, gde je domaćin drugi put ove jeseni odigrao 3:3 iz uloge velikog favorita.

Kao krajem septembra protiv Palerma, Napoli je vodio 2:0 i 3:2, ali su gosti dva puta stizali do izjednačenja i onda odoleli napadima Benitezove ekipe. Junak u ekipi sa Sardinije bio je omaleni brazilski napadač Dijego Farijas sa dva gola.

Rezultati od nedelje popodne samo potvrđuju da će se borba za titulu i ove sezone voditi udvoje. Juventus za sada ima tri boda više od Rome...