Rusija: Poraz CSKA, Zenit bježi!

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga povećali su prednost u odnosu na moskovski CSKA, koji je porazom drugu poziciju prepustio Krasnodaru.

Fudbal 22.11.2014 | 22:20

Zenit je na svom terenu pobedio Kubanj sa 1:0, a strelac odlučujućeg pogotka bio je Hulk u 37. minutu meča.

Izabranici Andre Vilas-Boaša sada imaju 35 bodova, sedam više od Krasnodara, koji je sa 2:1 slavio nad CSKA.

Domaći tim već u šestom minutu imao je dva gola viška, pošto je Ari dvaput savladao golmana Akinfejeva. Moskovljani su se vratili u 14. minutu preko Jeremenka, ali sve do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Reprezentativac Srbije Zoran Tošić bio je na terenu do 80. minuta, kada ga je zamenio Efremov.

Torpedo je sa 2:1 bio bolji od Rostova, dok je najubedljiviji trijumf ostvario Rubin na gostovanju Uralu – 3:1. Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji da su Karadenis i Portnjagin bili precizni sa penala.