Aktuelni šampion Engleske se namučio da savlada Svonsi, dok je trenutno vodeći Čelsi bez mnogo problema savladao Vest Bromvič Albion.

Fudbal 22.11.2014 | 20:20

"Građani" se ne predaju, ali "plavci" ne posustaju.

Bez obzira što Čelsi ima solidnu bodovnu prednost u odnosu na rivale, ekipa Žozea Murinja još ne može da se opusti. Kako igraju, čini se da im to i nije potrebno.

Samo 25 minuta trebalo je igračima londonskog kluba da na Stamford Bridžu steknu sigurnih 2:0 protiv Vest Bromvič Albiona, a posao u nastavku meča značajno im je olakšao Klaudio Jakob crvenim kartonom zbog oštrog starta na Dijega Koštu u 29. minutu.

Prvo je pogodio Dijego Košta u 11, a potom i Eden Azar u 25. minutu.Brazilcu sa španskim pasošem bio je to 11. premijerligaški pogodak u 10 mečeva ove sezone!

Srpski tandem Branislav Ivanović - Nemanja Matić, po običaju, odigrao je ceo meč.

Mnogo teže do tri boda ove subote došao je Mančester siti. Aktuelni šampion je pred svojim navijačima savladao Svonsi 2:1, ali su gosti bili ti koji su prvi zatresli mrežu, a u finišu meča dva puta umalo da izjednače.

Vodeći pogodak postigao je Vilfred Boni u 9. minutu. Zanimljivo, napadač iz Obale Slonovače je najbolji strelac engleskog prvenstva u 2014. godini sa 17 golova.

Lepo je primio loptu i matirao Harta posle odlične asistencije Nejtana Dajera, koji mu je poslao loptu spoljnim delom kopačke kroz sredinu Sitijeve odbrane. Tačnije, preko Sitijeve odbrane.

Prednost kluba iz Birmingema, međutim, trajala je samo 10 minuta, pošto je Stevan Jovetić ostao usamljen u petercu posle oštrog centaršuta Hesusa Navasa sa desne strane.

Tu akciju započeo je Jaja Ture, a sjajni vezista "građana" u 62. minutu iskoristio je lucidno dodavanje Fernandinja petom i doveo svoj tim u vođstvo.

U finišu meča gosti su, ipak, mogli do izjednačenja, ali je prvo Bafetimbi Gomis šutirao pored gola u situaciji "jedan na jedan" sa Džoom Hartom, a potom je šut Džonja Šelveja iz "slobodnjaka" bio za malo neprecizan.