BL: Borusiji malo i 2:0, Bajern ''delje'' redom!

Neverovatno šta se ove sezone događa sa klubom koji je ne tako davno igrao finale Lige šampiona.

Fudbal 22.11.2014 | 18:00

Kada je Marko Rojs u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena utakmice 12. kola Bundeslige, doveo Borusiju Dortmund u vođstvo od 0:2 na gostovanju u Paderbornu, većina navijača ovog popularnog kluba pomislila je da je vreme za drugu pobedu u gostima ove sezone i drugi vezani trijumf, posle onog pomalo "bizarnog" pre sedam dana.
Ali, ni dva gola prednosti nisu bila dovoljna za ekipu Jirgena Klopa.

Paderborn je u drugom poluvremenu izborio remi - 2:2 (0:2) i ostavio Borusiju "nadohvat" ekipama iz zone ispadanja, koje svoje utakmice igraju u nedelju.

U isto vreme, Bajern Minhen deklasirao je Hofenhajm kod kuće rezultatom 4:0, ostao neporažen ove sezone u takmičarskim mečevima i otišao na sedam bodova prednosti u odnosu na prve pratioce. Nijedan od pet timova poređanih iza Bajerna uoči 12. kola, nije pobedio.

Pali su i Volfsburg, koji je "pukao" već posle 25 minuta igre u Gelzenkirhenu, i Borusija Mehnengladbah, koja je posle imenjaka iz Dortmunda, dobila lekciju i od Ajntrahta.

Šalke je surovo, za 25 minuta, napunio mrežu Volfsburga, tima koji je na to gostovanje došao sa šest uzastopnih pobeda u ligi. Završeno je 3:2, zahvaljujući Ivici Oliću i Niklasu Bendtneru, a "vukovi" su imali dobrih pola sata "fore" da izbore i 3:3.

U Menhengladbahu, domaćin je poveo već u 5. minutu, a onda u drugom poluvremenu primio dva gola za tri minuta i onda treći, u jeku inicijative za izjednačenje - 1:3.