NBA: Lejkersi jadni primiše 140!

Čak 12 utakmica odigrano je u NBA ligi minule noći, a među najzanimljivijim ishodima bili su treći uzastopni poraz pretendenata na tron, Klivlend Kavalirsa koji su izgubili od Vašingtona sa 91:78, te debakl Lejkersa protiv Dalasa - 140:106.

Košarka 22.11.2014 | 13:40

Lebronu Džejmsu i drugarima iz kluba u koji se vratio baš ne ide ove sezone. Treći poraz u nizu, a šesti u 11. odigranoj utakmici došao je uz, kako su to primetili američki mediji, prilično ležernu igru "kralja" u poslednjoj četvrtini. Bilo je situacija kada bi izgubio bitku za ofanzivni skok, ostajao gde se zatekao i tako puštao da se četvorica njegovih saigrača, lišeni njegove pomoći, na drugoj strani terena nadmeću sa petoricom.

Ipak, mnogo toga je rešeno pre te četvrtine, jer je u trećoj Džon Vol, svojevremeno prvi pik na draftu, ubacio 17 od svojih 28 poena i poveo Vizardse do pobede. Nju je olakšala odlična odbrana, koja je "moćne" Kavalirse u ostavila bez pogotka iz igre u završnih devet minuta.

"Biće da smo malo u mraku. A moramo da nađemo izlaz", rekao je trener Klivlenda Dejvid Blat, čiji su najefikasnij igrači, sa po 22 poena, bili Lebron (šut 8/21) i Kajri Irving (7/16), dok je Kevin Lav ubacio osam, a čitava ekipa gostiju promašila 21 od 27 upućenih šuteva za tri poena.

Šut je itekako služio Dalas Maverikse, koji su deklasirali Lejkerse sa 34 poena razlike, ubacivši im čak 140 poena. Raspoloženi igrači domaćina su protiv ekipe iz Los Anđelesa pogodili čak 62,2% svih svojih šuteva, a od toga su dali 18 trojki iz 35 pokušaja (51,4%), pa ishod i ne čudi.

Dirk Novicki je postigao 23, Čandler Parson 21, a Monta Elis 20 poena za Dalas, koji je završnicu meča odigrao bez svojih startera, dok je Kobi Brajant sa 17 poena bio drugi najefikasniji igrač Lejkersa, jer je poen više dao Džeremi Lin, koji, za razliku od prve zvezde ekipe, nije sebi dozvoljavao luksuz da pet, šest sekundi pre kraja napada šutira nerezonski i sa desetak metara.

Ognjen Kuzmić je zabeležio jedan promašeni šut i jedan skok za četiri i po minuta nastupa u pobedi Golden Stejta od 101:88 nad Jutom, kojoj je najviše poena dao Andre Igudala (17), a Stef Kari zaustavljen na osam, dok je Nikola Peković zbog povređenog ručnog zgloba propustio i meč sa šampionima, u kome je San Antonio, uz 28 poena Tonija Parkera, pobedio Minesotu sa 92:121.

Goran Dragić je sa 10 poena učestvovao u nastavljanju agonije Filadelfije, jer su njegovi Feniks Sansi rezultatmo 96:122 doveli Seventisikserse do učinka 0-11, a Mirza Teletović sa 13 i Bojan Bogdanović sa tri su pomogli da prestane crni niz (od pet poraza) Bruklina, jer su se Netsima stigli do 92:94 na terenu Oklahoma siti Tandera, koji su i dalje bez Duranta i Vestbruka.

Nikola Vučević je sa 14 poena, deset skokova, dve asistencije i blokadom učestvovao u velikom preokretu Orlanda, koji je od "-23" u trećoj deonici došao do pobede nad Šarlotom od 100:105, a Pero Antić sa šest poena i isto toliko skokova, te asistencijom, "krađom" i blokadom u pobedi Atlante nad Detroitom od 99:89.