Uz Real i Sevilja lako u Kupu Kralja

Fudbaleri Reala bez problema su savladali Kornelju na gostovanju sa 4:1 u prvom meču šesnaestine finala Kupa kralja, isto kao i Sevilja Sabadelj sa 6:1.

Fudbal 30.10.2014 | 08:20

‘Kraljevski klub’, koji brani titulu u tom takmičenju praktično je igrao sa drugom postavom u duelu sa članom Segunde B, a najuočljivije je odsustvo Kristijana Ronalda, Gareta Bejla i Ikera Kasiljasa iz tima.

Junak pobede Reala bio je Varan, koji je bio dvostruki strelac u tom trijumfu. Varan je doveo ‘kraljevski klub’ u vođstvo u devetom minutu, deset minuta kasnije je Munjos izjednačio, da bi francuski fudbaler u 35. minutu vratio prednost gostima. Ernandes je povisio na 3:1 u 50. minutu, a konačan rezultat postavio je Marselo u 73.

Još ubedljiviju pobedu ostvarila je Sevilja, a strelac het-trika bio je Aspas, koji je bio strelac golova u 43, 60. i 90. minutu iz penala. Ostale golove postigli su Kolodžiejčak, Gameiro sa bele tačke i Rejes, dok se utešni gol na drugoj strani postigao Forgas.

Ostali mečevi igraju se od 2. do 5. decembra.