LE, večernji program: Ubjedljivi Totenhem, Borusija...

Osim Partizana, ubedljiv poraz u večernjem terminu doživeo je Dinamo iz Zagreba, koji je poražen na gostovanju Salcburgu sa 4:2.

Fudbal 23.10.2014 | 23:35

Trostruki strelac za domaće bio je Alan, dok se upisao i Ramaljo. Austrijski tim popeo se na čelo tabele, ispred Seltika koji je pobedio Astru sa 2:1.

’Crno-beli’ su porazom od Bešiktaša sveli šanse za prolaz na minimum, a osim ekipe koju vodi Slaven Bilić, najverovatnije će dalje engleski Totenhem. ’Pevci’ su meč sa Asterasom (5:1) rešili u prvom poluvremenu, da bi do kraja napunili mrežu Grka.

Postigli su dva gola, a za oba su vezane interesantne činjenice. Prvo je Kejn pogodio iz prvog šuta u okvir gola tima u LE posle skoro 200 minuta, da bi Erik Lamela postigao neverovatan gol ’rabonom’ sa 17 metara.

Kejn je kompletirao het-trik u drugom poluvremenu, dok je i Lamela postigao drugi gol. Konačan rezultat postavio je Barales u finišu meča, kada je pogodio iz slobodnjaka koji je branio Kejn, pošto je Loris dobio direktan crveni karton.

Torino, za koji je ceo meč odigrao Nikola Maksimović nije imao problema sa Helsinkijem, dok je Viljareal slavio protiv Ciriha sa 3:1.

U jednom od derbija Inter i Sent Etjen odigrali su meč bez golova, Nemanja Vidić odigrao je svih 90, dok je Zdravko Kuzmanović iz igre izašao pet minuta pre kraja meča.

Borusija Menhengladbah potvrdila je da je druga najjača ekipa u Bundesligi, ubedljivom pobedom nad Apolonom od 5:0.

Karabag je iznenadio Dnjipro sa 1:0, pogotkom Muarema Muarema.