Lajović ispao u Valensiji

Srpski teniser Dušan Lajović zaustavljen je u drugom kolu turnira iz Serije 500 u Valensiji.

Tenis 23.10.2014 | 15:35

Bolji od njega bio je domaći takmičar Pablo Anduhar, trenutno 46. teniser na svetu, sa ubedljivih 6:3, 6:2 za samo 71 minut igre.

Time je Lajović nastavio niz slabih rezultata - pre ovoga, na četiri ATP turnira ispao je u prvom kolu, dok je na čelendžeru u Taškentu stigao do četvrtfinala.

U prvom setu Anduhar je napravio brejk već u prvom gemu na servis Lajovića, a do kraja je lako priveo set kraju ne suočivši se ni sa jednom brejk loptom.

Sličan scenario videli smo u drugom setu – Španac je napravio brejk već u prvom gemu, a zatim je napravio i još jedan. Lajović je nakratko uspeo da se vrati, napravio je brejk i smanjio na 4:2, ali je onda izgubio dva gema u nizu, samim tim i meč.

U sledećem kolu Anduhar će igrati sa zemljakom Tomijem Robredom.