Valensija: Lajović u 2. kolu

Srpski teniser plasirao se u drugo kolo turnira ATP 500 serije, pobedivši Portugalca Sousu - 6:3, 7:6 (10:8).

Tenis 22.10.2014 | 10:40

Dušan Lajović (67. teniser sveta) savladao je za 18 mesta bolje rangiranog Žoao Sousu i to duplim brejkom u prvom setu, pa odličnom reakcijom u finišu drugog seta.
Lajović je pri rezultatu 5:5 izgubio gem na svoj servis, ali je odmah uzvratio (6:6), iznudivši "taj brejk", u kome je odbranio jednu set loptu i potom iskoristio treću šansu da završi meč.

U drugom kolu sastaće se sa Čehom Tomašom Berdihom (drugi nosilac) ili Špancem Pablom Anduharom, čiji duel je na programu u sredu.

Nagradni fond turnira je milion i po evra, a popularni Duci je već ovom pobedom obezbedio ček na 20.510 evra. On je od plasmana u četvrtfinale Hamburga, u julu, beležio prilično loše rezultate i bilo bi lepo da sezonu u kojoj se probio i ustalio u svetskih Top 100 završi uspehom.

Prvi favorit za trofej u Valensiji je domaći teniser David Ferer.