Prva liga RS: Leotar vodi i pored poraza

Golom Siniše Radoje u 65. minutu, fudbaleri Rudar Prijedora nanijeli su prvi domaći poraz Leotaru i trku za jesenjeg šampiona učinili znatno zanimljivijom.

Fudbal 20.10.2014 | 17:30

Do pobjedonosnog gola “rudari” su stigli iz kaznenog udarca. Semjon Milošević srušio je u šesnaestercu domaćih Dejana Kojića, a siguran sa 11 metara bio je Siniša Radoja za veliku pobjedu Rudar Prijedora u duelu prošlogodišnjih premijerligaša.

Sloboda iz Novog Grada imala je priliku da pobjedom protiv Tekstilca zasjedne na čelo tabele, ali su Dervenćani odnijeli bod sa “Mlakvi”. U 7. minutu Aseveda Kruza u šesnaestercu domaćih srušio je Milovan Aćić, dosuđen je jedanaesterac, koji je u pogodak pretvorio Neven Gojić. Samo tri minuta trajala je prednost Dervenćana. Ljuban Antonić asistirao je Arnesu Brkiću koji pogađa za 1:1. Sloboda je propustila veliku priliku da dođe do pobjede. Dejan Ćorić igrao je rukom u svom šesnaestercu u 13. minutu, dosuđen je drugi jedanaesterac na meču, ali Brkić je šutirao pored desne stative gola Dejana Plisnića, pa je meč završen remijem 1:1.

Pravu katastrofu nanijeli su fudbaleri Kozare “fenjerašu” Proleteru. Za nešto više od pola sata igre domaći fudbaleri čak pet puta zatresli su mrežu Stefana Milkanovića (Zlatan Bosnić, Miloš Srndović, Ognjen Škorić i dva puta Dejan Maksimović), da bi nakon toga Branko Ojdanić dobio direktan crveni karton nakon veoma grubog prekršaja nad Dejanom Galićem, koji je zbog povrede morao da napusti igru. Proleter je iskoristio igrača više i preko Vladimira Markovića smanio na 5:1, ali je drugim golom Bosnića Kozara zapečatila sudbinu Teslićana. Ovom pobjedom ekipa Igora Jankovića približila se samom vrhu tabele.

Sutjeska je zasluženo na svom terenu savladala Mladost u komšijskom derbiju. Bodove Fočacima donijeli su Nikola Danilović i Anđelko Vukadinović.

Golom Vinka Đurića u 31. minutu Vlasenica je savladala Podrinje, dok pobjednika, ali ni golova nije bilo u duelu Napretka i Drine HE.

U posljednjem meču 10. kola, odigranom u nedjelju, u Mrkonjić Gradu je Krupa slavila protiv domaće Slobode sa 1:0.