Bombarder Partizana Nikola Drinčić u subotu se, na 147. "večitom derbiju" priključio dvojicu Zvezdinih velikana, Bori Kostiću i Draganu Džajiću. Njih trojica postigli su najviše golova iz slobodnih udaraca na utakmicama između crno i crveno-belih.

Fudbal 20.10.2014 | 16:00

Kostić, Džajić i Drinčić uspeli su po dva puta da savladaju protivničke golmane iz "slobodnjaka"!

Kostić je svoje dve "bombe" plasirao golmanu Slavku Stojanoviću. Dogodilo se to na 23. "večitom derbiju", 26. oktobra 1958, i 32, koji je odigran 28. aprila 1963. godine. Crvena zvezda je obe utakmice pobedila, prvu kao domaćin 2:0, a drugu u gostima 2:1.

Čuveni Zvezdin bombarder i golgeter bio je na oba meča dvostruki strelac.

Posle Kostića red je došao na Dragana Džajića. Treća Zvezdina zvezda je mrežu Partizana iz "slobodnjaka" pogađala na 50. "večitom derbiju", 7. maja 1972, i 55, 27. oktobra 1974. godine. Obe utakmice igrane su na stadionu Crvene zvezde, prva je završena bez pobednika 1:1, a u drugoj su crveno-beli trijumfovali 3:1. Gol "parnog valjka" čuvali su Ivan Ćurković i Zlatko Milić.

Na novog dvostrukog strelca iz prekida na prvenstvenim utakmicama Partizana i Crvene zvezde čekalo se punih 40 godina.

Prvi partizanovac kome je uspelo da postigne dva komada iz slobodnih udaraca je Nikola Drinčić. Ono što njega izdvaja je činjenica da je vezni fudbaler crno-belih postigao golove na dva uzastopna derbija. Pred kraj prošle sezone, 26. aprila 2014, u 146. odmeravanju snaga "večitih", Drinčić je savladao Bobana Bajkovića. U pobedi Partizana bio je strelac prvog gola u 26. minutu.

Već u sledećem susretu, fudbaler kluba iz Humske postigao je pobedonosni gol tako što je u 77. minutu razantno šutirao ka mladom Predragu Rajkoviću.

Lista igrača koji su postigli po pogodak iz "slobodnjaka" je znatno duža. To su činili zvezdaši Predrag Đajić (prvi derbi) Branko Stanković (treći), Dušan Savić (64), Dejan Savićević (87), Siniša Mihajlović (89) i Dejan Milovanović (132). Kao i partizanovci Vladica Kovačević (28), Predrag Mijatović (88), Damir Čakar (103) i Miloš Jojić (144).