Generalka: Partizan - Sutjeska 89:54

Košarkaši Partizana zaokružili su pripremni period pobedom nad nikšićkom Sutjeskom u Pioniru.

Košarka 01.10.2014 | 10:00

Partizan je u poslednjoj kontrolnoj utakmici pred početak sezone savladao Sutjesku rezultatom 89:54 (17:16, 25:9, 26:15, 21:14).
Prva deonica je prošla u dosta izjednačenom ritmu, crno-beli su bili i u rezultatskom zaostatku, ali su ipak završili tu deonicu sa poenom prednosti.

Učenici Duška Vujoševića materijalizovali su razliku u kvalitetu u drugoj četvrtini, kada su povećanom koncentracijom, pre svega u odbrani, osigurali i tečniji napad, za visokih 42:25 na poluvremenu, izveštava zvanični sajt srpskog prvaka.

Partizan je do poslednjeg minuta igrao angažovano, pa otuda i pobeda od čak 35 poena razlike.

Tako je ekipa "zaboravila" ubedljiv poraz od Armanija i sa optimizmom se okreće gostovanju u Solnoku, koje je na programu u subotu. Tamo će ih sigurno čekati ozbiljniji protivnik od Nikšićana, a Partizan će igrati i protiv loše tradicije, pošto je od mađarskog ABA ligaša izgubio obe utakmice na njegovom parketu.