Kakav meč u Segundi: Osasuna - Maljorka 6:4!

Neverovatna utakmica petog kola Segunde u Pamploni: Osasuna - Majorka 6:4, iako je do 58. minuta bilo 1:3!

Fudbal 22.09.2014 | 15:35

Marko Šćepović odlično se snašao u Majorki, gde je prošlog meseca stigao na jednogodišnju pozajmicu iz Olimpijakosa.
Prošlog vikenda dao je svoj prvi gol, u porazu od Rekreativa 1:2, a u nedelju dva puta zatresao mrežu Osasune na gostovanju u Pamploni.

Njegovi pogoci su posle 1:1 na poluvremenu doneli Majorki kapitalnu prednost od 1:3, međutim, bio je to trenutak od koga je počeo krah nekadašnjeg osvajača Kupa kralja (2003) i finaliste evropskog Kupa pobednika kupova (1999).

Osasuna je od 58. do 85. minuta pet puta matirala golmana Minja i preokrenula na 6:3, da bi Abdon dva minuta pre kraja postavio konačan, za Segundu neverovatan rezultat - 6:4!

Zanimljivo je da su Majorka i Osasuna u prethodnih 10 međusobnih okršaja - od jeseni 2008. do proleća 2013, kada je Majorka ispala iz Primere - samo jednom probili granicu 0-2 gola, čak pet puta odigravši 1:1.

Ove sezone je Osasuna u prva četiri kola imala gol-razliku 4:4, a gosti 4:8, tako da je publika na stadionu Rejno de Navara uživala u goleadi kakva se verovatno neće ponoviti u dogledno vreme...

"Starteri" u timu sa Balearskih ostrva, osim Šćepovića, u nedelju su bili i Nikola Gulan i Filip Marković.