BL: Kiksevi Bajerna i Borusije, Paderborn vodi!

Fudbaleri Majnca pobedili su Borusiju iz Dortmunda na svom terenu sa 2:0 u poslednjem meču subotnjeg programa četvrtog kola Bundeslige.

Fudbal 20.09.2014 | 23:30

Majnc je do trijumfa došao zahvaljujući golu Šinđija Okazakija i autogomu Matijasa Gintera.

Domaći tim je tako zabeležio drugu pobedu od ove sezone i još je bez poraza, pa posle četiri kola ima osam bodova, isto koliko i Paderborb, Bajern i Hofenhajm na samom čelu tabele.

Borusija je, s druge strane, istala na šest bodova i pala je na sedmu poziciju posle nekompletnog četvrtog kola.

Izabranici Jirgena Klopa su imali veći posed lopte tokom utakmice, ali svoje prilike nisu iskoristili, među njima je bio i penal u 70. minutu, koji je promašio Čuiro Imobile. Domaći tim je tako poveo preko Okazakija u 66. minutu, a Ginter je autogolom postavio konačan rezultat samo osam minuta kasnije.

Svih 90 minuta kod gostiju odigrao je Miloš Jojić, dok Neven Subotić nije bio ni na klupi. U dresu pobedničkog tima, Filip Đuričić je ušao u igru u 87. minutu utakmice.