LE: Šokiran Bešiktaš, Purgeri sjajni!

Grčki Asteras Tripolis u Istanbulu stigao do boda dva minuta pre kraja, što odgovara Partizanu, koji je takođe remizirao sa Totenhemom.

Fudbal 18.09.2014 | 21:32

Fudbaleri Partizana kroz dve nedelje u Grčkoj će igrati utakmicu sa neočekivano velikim ulogom, protiv Asteras Tripolisa. Ako bi uspeli da pobede, već posle dva kola bi se izdvojili kao ozbiljni kandidati za "evropsko proleće"!

Crno-beli su na startu grupne faze Lige Evrope remizirali sa Totenhemom (0:0), dok je Bešiktaš na svom stadionu kiksirao protiv Asterasa - 1:1.

Bio je to meč sa malo pravih šansi, o čemu svedoči odnos udaraca u okvir gola - 2:2. Gosti su na prvi takav šut čekali do 88. minuta i odmah profitirali, pošto je argentinski napadač Fakundo Para matirao golmana Tolgu.

Turski predstavnik vodio je od 33. minuta, preko Gokana Torea.

Najubedljiviju pobedu u mečevima grupa A-F (12 utakmica) izvojevao je hrvatski prvak Dinamo, protiv rumunske Astre - čak 5:1.

Alžirac Hilel Sudani već u prvom poluvremenu je zabeležio het-trik, čime se priključio zemljaku iz Porta Jasinu Brahimiju, koji je bio trostruki strelac u meču prvog kola Lige šampiona, protiv BATE Borisova.

Inter je počeo takmičenje pobedom nad Dnjeprom, na neutralnom terenu u Kijevu, dok je Seltik posle lošeg nastupa u kvalifikacijama za Ligu šampiona pokazao mnogo bolje lice na gostovanju najboljem timu Austrije, Red Bulu.

Zeleno-beli iz Glazgova su dva puta vodili, a utakmica je završena podelom plena.