Srbija zaustavila Hadadija i pobjedila Iran

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu u trećem kolu Svetskog prvenstva u Španiji.

Košarka 01.09.2014 | 18:03

Tim Aleksandra Đorđevića je nakon bolnog poraza od Francuske u nedelju savladao selekciju Irana rezultatom 83:70.

Srbija se mučila u prvom poluvremenu sa najboljim igračem Irana Hadadijem koji je za manje od 20 minuta ubacio 20 poena, ali je u isto vreme i napravio četiri faula, pa je naš tim u nastavku imao znatno
lakši posao.

Utakmica je odlučena velikom serijom Srbije 15-0 na startu drugog dela, a do kraja je tim sigurnom igrom sačuvao prednost.

Najbolji su bili  Bjelica i Bogdanović. Igrač Fenerbahčea, kome je ovo bila jubilarna 100. utakmica za Srbiju, imao 18 poena i 10 skokova, Bogdanović je dodao 16 poena, a Teodosić je uz 8 poena imao i 9 asistencija.

Na drugoj strani, Hadadi je meč završio sa 29 poena i 5 skokova, a pratio ga je Bahrami sa 20 poena i 7
asistencija. Ovom pobedom košarkaši Srbije su praktično obezbedili plasman u osminu finala.

Sada imaju dan pauze na Mundobasketu, a u sredu od 18 časova naredni rival je Brazil.