Čempionšip - 3. kolo: Lids tone!

Brajton upisao prvenac posle dva vezana poraza, Norič izrešetao Blekburn.

Fudbal 20.08.2014 | 00:15

Prošle sezone Notingemu je plasman u Premijer ligu izmakao za dlaku. Ali, na startu nove jasno je da će Šumari ponovo biti među glavnim kandidatima za plasman u elitni rang engleskog fudbala. Puleni Stjuarta Pirsa savladali su uvek nezgodni Bornmaut sa 2:1 i tako produžili efekat uspešnog starta sezone.

Istina, situacija nije bila povoljna po goste, koji su prvi bili primorani da vade loptu iz mreže. Gol je zatresao Vilson u 58. minutu posle vrlo lukavog udarca iz srca kaznenog prostora, na asistenciju Jana Kermorganta. Ipak, Notingemu je bilo potrebno samo pet minuta da u potpunosti preokrene rezultat i upiše nova tri boda. Prvo je Asombalonga u 67. minutu izjednačio rezultat, da bi Frajat uknjižio pogodak glavom i doneo veliku radost navijačima.

Čarlton je na svom terenu savladao Derbi sa 3:2 i upisao drugu uzastopnu pobedu u novoj sezoni. U jednoj vrlo zanimljivoj utakmici domaćin je poveo već u 11. minutu Tukudina. Izjednačio je Vard u 31. minutu, da bi u petom minutu nadoknade Bujens sa bele tačke još jednom doveo Čarlton u prednost.

Tačku na pobedu stavio je Vetokele u 78. minutu, da bi u finišu meča Vard umanjio zaostatak, za častan poraz.