'Orlići' doleteli do polufinala EP!

Mandić u 90. minutu odveo Srbiju u polufinale Evropskog prvenstva za omladince. Pomogli i Nemci pobedivši Ukrajinu 2:0. U polufinalu sa Portugalom 28. jula.

Fudbal 26.07.2014 | 14:10

Još se strasti nisu smirile od šokantne završnice vaterpolo polufinala Evropskog prvenstva u Budimpešti, a iz iste države, samo stotinjak kilometara dalje, takođe od selekcije Srbije, omladinske fudbalske, stigle su nove lepe vesti.

U mađarskoj zajedno slave vaterpolisti i fudbaleri! Prvi finale i novu medalju sa velikih takmičenja, a drugi plasman među četiri najbolje selekcije u Evropi i odlazak na Svetsko prvenstvo na Novom Zelandu 2015.

U ništa manje šokantnoj završnici od one u bazenu, "orlići" su, u poslednjem odlučujućem meču Grupe B, pobedili vršnjake iz Bugarske 1:0 i plasirali se u polufinale.

Činilo se da polufinale izmiče, "orlići" su bili na izmaku snage od konstantnih napada. Propuštali su šanse kao na prve dve utakmice i smešio im se tragičan treći remi. A onda je rezervista Staniša Mandić u poslednjem minutu uzeo stvar u svoje ruke. Tačnije loptu u noge.

Ušao je posle sat vremena igre umesto Milana Jokića i bio čovek odluke. Aleksandar Ljubenov, kapiten Bugarske, napokon je kapitulirao. Lopta Luke Jovića u prostor, šut Mandića i sve je bilo gotovo. Konačno. Zasluženo!

Igralo se još malo, par minuta. Kada je sudija dao znak da je meč završen, svi do jednog od srpskih igrača, iscrpljeni od velike borbe i upornosti, popadali su na zemlju.

Kritikovani su posle utakmice sa Nemačkom, kako nisu istrajni kao "panceri", kako im nedostaje koncentracija sve dok traje utakmica, a u Papi, gradu u kojem se igrala utakmica, upravo je ta nemačka upornost bila odlučujuća za izabranike Veljka Paunovića.

"Orlići" su zaslužili pobedu i protiv Ukrajine, i protiv Nemačke, i zaista bi bila velika šteta da nisu uspeli da pobede objektivno najslabijeg rivala u grupi.

Ali, pobedili su i u ponedeljak će se sa Portugalom, prvoplasiranim timom iz Grupe A, boriti za finale, za odbranu zlata osvojenog prošle godine.